Tatry z Podkarpacia

Tatry z Podkarpacia-Sucha Góra-Inwersja-Gmina Niebylec-Powiat Strzyżowski-Dalekie obserwacje-Patria-Wilcze-Malownicze Podkarpacie

 

Tatry widoczne z Bieszczadzkich szczytów to fakt! Nieraz widziałem. Ale Tatry z okolic Strzyżowa czy Niebylca? Otóż tak! I nie tylko. By je zobaczyć nie potrzebujesz bardzo drogiego sprzętu. Wystarczy nieuzbrojone oko i lornetka. Na Górce między Strzyżowem, a Niebylcem parkuję swoje auto i rozkładam statyw. W linii prostej Strzyżów i Tatry dzieli ok. 150 kilometrów. Tak blisko, a tak daleko. Warunki mi sprzyjają. Bez większego problemu widzę zarys gór. Ty również je dostrzeżesz gołym okiem. Wpatruję się pomagając sobie lornetką by ujrzeć szczegóły charakterystycznych spiętrzeń części pasma górskiego w rejonie Łomnicy, Durnego Szczytu, Lodowego Szczytu oraz Wysokiego i najwyższego szczytu w polskiej części Tatr czyli Rysów.
Przy odrobinie szczęścia masz szansę na miraż. Niezwykłe zjawisko. Nagle doskonale znany Tobie widok przybiera zupełnie inny kształt. Jakby Tatry były z klocków i ktoś dla zabawy układał je na nowo.Dodał stromy szczyt lub w innym miejscu zrobił pionową ścianę.

Scroll Up