Okolice Strzyżowa

Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy-Powiat Strzyżowski-Zachód Słońca-Krajobraz-Pogórze Strzyżowskie-Malownicze Podkarpacie-Strzyżow

 

Większość wpisów o Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym wygląda jak wyjęte z podręcznika do geografii pisanego przez hydraulika lub kopiowane żywcem z wikipedii.
A może tak?
Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy – Prawie Bieszczady. Malowniczy obszar zdala od zgiełku wielkich miast. Otoczony wzniesieniami, bujnymi lasami z kameralnymi miasteczkami w dolinach. Świetne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki. Znajdziecie tu ciszę i spokój, tym większy im bardziej zboczycie z głównej drogi. Z okolicznych wyższych wzniesień przy dobrej pogodzie dostrzeżecie Bieszczady i Tatry. Niektóre drogi doprowadzą was do malowniczych Cerkwi, zapomnianych cmentarzy i pomników przyrody. W Odrzykoniu znajdziecie ruiny zamku z barwną historią. Ze względu na stan ciekawej wyglądają z oddali jak z bliska. Na Prządkach pospacerujecie w otoczeniu ciekawych formacji skalnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mniej spragnieni natury mogą wybrać się do okolicznych miasteczek. Zrobić rundkę po muzeach czy zjeść dla ochłody super lody koło domu kultury w Strzyżowie. Przy odrobinie szczęścia traficie na kiermasz z kolorowym pochodem.
Tak więc zapraszam was w moje strony. Myślę, że znajdziecie tu coś dla siebie.

Scroll Up